فراخوان بخش تایپوگرافی


Spread the love
[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

فراخوان بخش تایپوگرافی

با شعار: چون کوه سربلندیم    چون سرو راست قامت

هنر زبانیست که برای سنین مختلف، سطوح علمی مختلف، اوضاع اجتماعی مختلف قابل فهم است، زبانی که نظرات و افکار مختلف را آن‏چنان توصیف می‌کند و حقایق را می گوید که گویی مادری با فرزندش تکلم می‌کند؛ حتّی بهتر، دقیق‏تر و ریزتر؛ زبانی که با نقش، طرح، رسم، مجسمه، شعر، رمان و … تکلم می‌کند. انقلاب اسلامی ایران باعث رشد، شکوفایی و تجلی هویت ملی در هنر و هنرمندان شد. هرمندانی که، وارث آن زبان رسا برای بیان هر موضوع پیچیده‌ای مثل انقلاب یا هر مفهوم عمیقی مانند وطن یا هر معنای گسترده‌ای مانند فرهنگ و هویت ملی هستند.

جشنواره‌های هنر مقاومت، جشنواره‌ای با دغدغه نقد، بررسی و بالابردن سطح فرهنگ، هنر، خودباوری و سطح سواد هنری ایجاد شده است. چون؛ عرصه فعالیت هنری را، عرصه اصطکاک و تبادل فرهنگ‌ها می‌داند، و یا با بیان دیگر باید گفت؛ عرصه مبارزه برای حفظ هویت ملی. پس باید ابزار و سلاح را شناخت، چون در مقابل، دشمنی ایستاده که به خوبی این عرصه و ابزار این عرصه را می‌شناسد و مثل یک صفحه‌ی شطرنج در مقابل هر تحرک، حرکتی را برنامه‌ریزی کرده یا برنامه‌ریزی می‌کند.

بنیاد فرهنگی روایت فتح پس از برگزاری موفق چهار دوره جشنواره هنر مقاومت و استقبال هنرمندان ایران، از شما دعوت می‌کند تا در پنجمین جشنواره هنر مقاومت که به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزار می‌شود، مشارکت فرمایید.


ارسال نظر