آثار جشنواره هنر مقاومت شگفت زده ام کرد


Spread the love

حقیقی: آثار جشنواره هنر مقاومت شگفت زده ام کرد

گرافیست و طراح برجسته کشور و دبیر جشنواره هنرهای تجسمی فجر به همراه مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از نمایشگاه آثار منتخب پنجمین جشنواره هنر مقاومت بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی پنجمین جشنواره هنرمقاومت #ابراهیمحقیقی گرافیست ، طراح و مدیر هنری برجسته کشور و دبیر جشنواره هنرهای تجسمی فجر به همراه #هادیمظفری مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آثار منتخب پنجمین جشنواره هنرمقاومت بازدید کردند.
ابراهیم حقیقی درحاشیه این بازدید گفت: آثار این جشنواره مرا به وجد آورد و شگفت زده ام کرد و اذعان می کنم که بسیاری از آثار این نمایشگاه باکیفیت و در سطح هنری بالایی قرار دارند. به طور مثال در برخی رشته ها مثل عکس یا کاریکاتور شاهد آثار خوبی بودم مخصوصا در بخش عکس و تصاویری که بانوان باموضوع زن ایرانی ثبت نموده بودند.

طراح سیمرغ جشنواره بین المللی فیلم فجر افزود:پیش از این در خصوص گرافیک و خصوصا پوستر در کشور بسیار نگران و مایوس بودم و گرافیک شلخته و سطح نازل و بی کیفیت بسیاری از تبلیغات شهری از بقالی ها گرفته تا بیلبوردهای شهری مرا به طور کلی نگران کرده بود، اما با دیدن آثار جوانان گرافیست و طراحان حاضر در نمایشگاه به جرات میتوانم بگویم که می بایست در افکارم تجدید نظر جدی انجام دهم چرا که آثار باکیفیت و جذابی را خصوصا در بخش پوستر این نمایشگاه شاهدبودم.
وی همچنین با انتقاد از شرایط گرافیک پوسترهای سینمایی کشور گفت:

در بحث پوسترهای سینمایی کشور و به طور کلی تبلیغات فیلمها متاسفانه دچار پسرفت هستیم که این موضوع به نظرمن دو عامل اصلی دارد یکی مفاهیم سخیف و مبتذل فیلمها که در پوستر این فیلم ها هم به وضوح شاهداین مورد هستیم و عامل دیگر کج سلیقگی طراحان پوستر فیلمها هستیم که این دوعامل باعث اصلی رکود و پسرفت کاملا مشهود گرافیک پوستر های سینمای کشور می باشد. هرچند که خوشبختانه من با دیدن آثار جوانان حاضر در این جشنواره بسیار امیدوار شدم که این نسل جدید مستعد بتواند با هدایت درست درآینده حرفی برای گفتن داشته باشد و اینده هنر و گرافیک ایران را تعالی ببخشد.
حقیقی در باره طراحی منحصر به فرد و خاص نمایشگاه پنجمین دوره جشنواره هنر مقاومت نیز گفت: با دیدن فضای بدیع و خلاقانه این نمایشگاه به وجد امدم چرا که با ساده ترین مصالح به شیوه ای کاملا نو و بدیع پیام اصلی و مضمون نهفته در نمایشگاه به بازدید کننده القا می شود. چرخش درست و فضای مناسب این نمایشگاه به بازدید کننده این امکان را می دهد که به راحتی در فضاهای اختصاصی بخش های نمایشگاه بچرخد و از نزدیک جزییات کارها را با نورپردازی مناسب ببیند. تمامی این موارد جزو فاکتورهایی است که یک نمایشگاه آثار هنرهای تجسمی می بایست دارا باشد و خوشحالم که با حضور در این نمایشگاه از نزدیک شاهد فعالیت های برگزار کنندگان جشنواره و اکران مناسب آثار این جشنواره موضوعی بودم.
نمایشگاه آثار منتخب پنجمین جشنواره هنر مقاومت تا بیست و چهارم بهمن ماه در سالن شماره دو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان میزبان علاقمندان خواهد بود.

برای بازخورد بیشتر لطفا نظز بدهید
رای کاربران عزیز
[Total: ۰ Average: ۰]

ارسال نظر