فراخوان بخش تایپوگرافی


Spread the love

فراخوان بخش تایپوگرافی

با شعار: چون کوه سربلندیم    چون سرو راست قامت

هنر زبانیست که برای سنین مختلف، سطوح علمی مختلف، اوضاع اجتماعی مختلف قابل فهم است، زبانی که نظرات و افکار مختلف را آن‏چنان توصیف می‌کند و حقایق را می گوید که گویی مادری با فرزندش تکلم می‌کند؛ حتّی بهتر، دقیق‏تر و ریزتر؛ زبانی که با نقش، طرح، رسم، مجسمه، شعر، رمان و … تکلم می‌کند. انقلاب اسلامی ایران باعث رشد، شکوفایی و تجلی هویت ملی در هنر و هنرمندان شد. هرمندانی که، وارث آن زبان رسا برای بیان هر موضوع پیچیده‌ای مثل انقلاب یا هر مفهوم عمیقی مانند وطن یا هر معنای گسترده‌ای مانند فرهنگ و هویت ملی هستند.

جشنواره‌های هنر مقاومت، جشنواره‌ای با دغدغه نقد، بررسی و بالابردن سطح فرهنگ، هنر، خودباوری و سطح سواد هنری ایجاد شده است. چون؛ عرصه فعالیت هنری را، عرصه اصطکاک و تبادل فرهنگ‌ها می‌داند، و یا با بیان دیگر باید گفت؛ عرصه مبارزه برای حفظ هویت ملی. پس باید ابزار و سلاح را شناخت، چون در مقابل، دشمنی ایستاده که به خوبی این عرصه و ابزار این عرصه را می‌شناسد و مثل یک صفحه‌ی شطرنج در مقابل هر تحرک، حرکتی را برنامه‌ریزی کرده یا برنامه‌ریزی می‌کند.

بنیاد فرهنگی روایت فتح پس از برگزاری موفق چهار دوره جشنواره هنر مقاومت و استقبال هنرمندان ایران، از شما دعوت می‌کند تا در پنجمین جشنواره هنر مقاومت که به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزار می‌شود، مشارکت فرمایید.

برای بازخورد بیشتر لطفا نظز بدهید
رای کاربران عزیز
[Total: ۰ Average: ۰]

ارسال نظر